Sidebar

Helista meile: 656 7551   E-mail: info@adalapak.ee

 


SÜNNITUSJÄRGNE MASSAAŽ 

Sünnitusjärgne massaaž annab kehale ja meelele märku, et sünnitus on läbi ning pingest võib lahti lasta. Koos sellise toetusega hakkab keha end kiiremini tervendama ja järgneb ka emotsionaalne heaolu., harmoonia ja tasakaal iseendas.

Sünnitusjärgse massaaži eripärane tavamassaažile on eriti hell ja toetav lähenemine. Arvesse võetakse naise emotsionaalne ja füüsiline seisund ning tema soovid. Valida on matil tehtav massaaž ja massaažilaual tehtav massaaž- naine tunneb ise kõige paremini, kuidas sel hetkel mugavam on. Ja valid saab ka massaaži kestvuse- pikema seansi puhul üle kogu keha, poole tunnise seansi puhul üks konkreetne piirkond, mis tähelepanu vajab (see valik tehakse koos).

Matil tehtav massaaž on Tai massaaž- nn laisa inimese jooga, mis koosneb venitavast joogal põhinev harjutustest, mis soodustavad lühenenud lihaste pikkuse taastamist, pinges lihaste lõõgastamist ja liigesliikuvuse parandamist. Tehakse läbi riiete ja matil.  

Massaažilaual tehtav massaaž tehakse õliga, naine on igatpidi mõnusalt ära toestatud, et oleks mugav laual olla. 

Mõlemad massaažid mõjuvad rahustavalt, soodustavad paremat kehatunnetust. Mõlemad massaaži lõpuks tehakse ka lihaseid aktiveerivaid harjutusi.

Kui vähegi on võimalik, siis beebi võiks sel ajal olla kellegi hoole all, sest see on  emme aeg.

Millal tulla?   Kõige sise on kuulata oma keha ja tunnet. Tulla võib ka siis kui sünnitusest on möödas mitu kuud.

Mida ettevalmistada? Seansile tülls võiks beebi enne ära imetada, siis on endal mugavam olla. Võimalusel võiks beebi anda hoidjale seniks, et parem oleks keskendunud aga tulla võib ka beebiga.

Mida kaasa võtta?  Mugavad venivad riided (retuusid, pika varrukaga pluus, sokid) matil tehtava massaaži puhul.

Kestvus/Hind  : 30min 30eur, 60min 45eur. Tunnise seansi puhul jõuame kogu keha. Pooletunnise seansi puhul seda osa, mis kõige rohkem tähelepanu vajab. 

Millal toimub?   Vastavalt graafikule

    

SÜNNITUSJÄRGNE VÕIMLEMINE

Spetsiaalse sünnitusjärgse treeningu harjutusi integreeritakse igapäevaellu. Treeningkava kohandatakse iga naise vajaduste järgi. Keskendutakse kindla järjekorraga seest-välja treeningule. Pärast sünnitust tuleb aktiveerida sisemised süvalihaseid, hiljem saab tugevdada suuremad lihasgrupid. Fookus on hingamisharjutustel, vaagnapõhjalihastel, süvalihastel, kehahoiul, venitustel ja lõpuks kogu keha üldtreeningul. Õpitakse ergonoomilisi asendeid ja -liigutusi beebiga tegelemisel. Diastaasi olemasolul koostatakse massaaži- ja treeningplaan diastaasi vähendamiseks kui ka üleüldise lihastoonuse parandamiseks. Samuti õpitakse eneseabi võtteid, nt massaaži ja venitusi. Me keha on tervik, ei saa treenida ühte kohta tugevat, keha tuleb ainult vaadata süsteemiselt ja treenima peab ka enda mõtteviisi. Iga järgnev kohtumine on samm edasi ja minnakse treeningkavas järgmise tasemetele kuni hetkeni, mil korsetilihased ja kehatunnetus on nii head, et ollakse valmis naasma tavatrennidesse. Treeningutega võib alustada niipea kui enesetunne lubab.

Beebi võib kaasas olla. 30min seansi puhul, keskendume ema kehale. Pikemalt(60min) trenni tehes muutub trenni ülesehitus ema-beebi trenniks, sest beebid reeglina ei jaksa pikalt omaette olla.

Millal tulla?  Kõige parem on kuulata oma keha ja tunnetust. Tulla võib ka siis kui sünnitusest on möödas mitu kuud.

Mida kaasa võtta?  Retuusid, pika varrukaga pluus ja sokid (trenniriided).

Kestvus/Hind  : 30min 30eur, 60min 45eur. 

Millal toimub?   Vastavalt graafikule

      

Teenuseid viib läbi   Triinu Spriit  .  Teenused on eel registreeriga. Hõlpsaim on registreerida läbi meie kodulehe online   registreerimissüsteemi , võimalik ka helistades registratuuri.